Průkazkové fotografie

Doporučení pro fotografování - Přijďte v dobré náladě, muži dobře oholeni, ženy lehce nalíčeny. Věnujte pozornost barevnému sladění oblečení. Neberte si na sebe pokud možno zářivě bílou, temně černou nebo jemně vzorkovanou látku. Před focením se učesejte. A uvolněte se prosím.

Fotografie na pasy

Pro výrobu obyčejného pasu fotografie nepotřebujete, vyfotí si vás přímo na úřadě. Pro výrobu tzv. rychlopasu vám rádi fotografie uděláme.

Technické požadavky - Fotografie pro vydání cestovního pasu má hladký povrch a je v černobílém nebo barevném provedení. Fotografie je obdélníkového tvaru o rozměrech 35 mm x 45 mm, postavená na kratší stranu s rovnými nebo zaoblenými rohy s rádiem R = 3 mm + - 0,5 mm o tloušťce od 0,3 mm do 0,27 mm.

Fotografie ukazuje hlavu a ramena zobrazované osoby. Osoba je zobrazena v předním čelním pohledu tak, aby středová vertikální rovina obličeje byla prodloužením vertikální roviny objektivu snímací soustavy a horizontální rovina obličeje tvořená očima byla prodloužením horizontální roviny objektivu snímací soustavy. Pohled zobrazované osoby směřuje do objektivu.

Mezi horním okrajem hlavy a horním okrajem fotografie je vzdálenost minimálně 2 mm. Výška obličejové části hlavy, která je tvořena vzdáleností od očí k bradě, je minimálně 13 mm.

Pozadí za zobrazovanou osobou je bílé až světlešedé, popřípadě světlemodré barvy, přičemž je přípustný plynulý přechod těchto barev. Fotografie je bez odlesků, které by skryly nebo výrazně změnily charakteristické identifikační znaky osoby, jimiž jsou zejména tvar a umístění obočí, očí, nosu, úst, brady a celkový tvar obličeje. Nelze provádět retuše a jiné úpravy negativu i pozitivu fotografie.

Novinky

Sokolovská ulice je znovu otevřená. možnost parkování před krámem

»1.8.2009  »Klein

Snímací čip Vaší jednooké digitální zrcadlovky Nikon i Canon pro Vás vyčistíme na naší prodejně

»20.7.2010  »Klein

Obrázky